• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 91
 • 92
 • 93
 • 94
 • 95
 • 96
 • 97
 • 98
 • 99
 • 991
 • 992
 • 993
 • 994
 • 995
 • 9991
 • 9992
 • 9993
 • 9994
 • 9995
 • 9996
 • 9997
Vytlačiť

Tvorivé dielne v Jablunkove

Ako sme sa mali v Jablunkove na tvorivých dielňach?

mixJVD2017 3

Cestovali sme v piatok ráno 24.novembra a vďaka rýchliku bola cesta veľmi príjemná. Ešte bolo treba zmeniť vlak za autobus a prejsť niekoľko metrov, aby sme dorazili do cieľa - do poľskej školy v Jablunkove. Školy síce menšej ako naša, ale veľmi zaujímavej, kde nás vrúcne prijali domáci :-)

Akcie sa zúčastnili piataci a šiestaci našej školy, spolu vycestovalo 20 detí, ktoré majú záujem o tvorivé aktivity a ručné práce. Natálka nám prezradila: „Po prvý raz som išla za hranice. A bolo to vynikajúce. Na prvej dvojhodinovke sme robili pohľadnicu z piesku a potom sme sa išli občerstviť. Na druhom workshope sme vyrábali anjela a hviezdu. Keď sme mali všetko hotové, išli sme do jedálne, kde nás čakala brokolicová polievka a rizoto.“ Šiestačka Miška zase napísala: „V Jablunkove som sa mala super. Ja som vyrábala výrobky z dreva, krásnu veľkú vločku a krásneho anjela. Potom som si vyrobila vianočné banky z polystyrénu. Rodičia ma veľmi pochválili a dáme si ich na náš stromček doma. Anjelika a vločku si dáme ako dekoráciu do obývačky. Za toto všetko ďakujem mojej pani učiteľke. Určite by som tam išla ešte raz, mám rada takéto výlety a zážitky, na ktorých sa veľa naučím. Veľké ďakujem.“

O tom, že aj takéto akcie by mali byť súčasťou vyučovania, svedčia aj ohlasy zo strany rodičov. Zopár sa ich ku nám dostalo a boli naozaj pozitívne. Žiaci si osvojili nové zručnosti a objavili nové techniky výroby vianočných dekorácii, pretože okrem práce s drevom si niektorí nazdobili vianočné perníčky, urobili netradičný adventný veniec, vyrobili PF priania pieskovaním a zažili novú školskú skúsenosť. Dúfame, že spoločné aktivity so školami v Jablunkove budú pokračovať aj v r.2018, aby čo najviac žiakov našej školy mohlo byť ich súčasťou.

mixJVD2017 2

mixJVD2017 1

mixJVD2017