Vytlačiť

A-KO-ŽE v knižnici

Napísal: Juraj Duhovan. Posted in O škole

Už v dávnych dobách sa považovala kniha za zdroj múdrostí. Zapisovali sa do nich  dejiny, udalosti a rôzne dôležité informácie. Takto sa začalo naše sedenie s tetami knihovníčkami z mestskej knižnice v KNM. Opäť nám zábavnou formou predstavili novú knihu A-KO-ŽE – od Ivana Lesaya.

 Príbehy sa naozaj stali. Teda, nestali sa úplne v skutočnosti, ale iba a-ko-že vo fantázii. Prihodili sa dievčatku menom Lesanka v krajine zvanej Lesankovo. Deti to s predstavami majú niekedy ťažké, ale nám to tety z knižnice uľahčili, lebo sme sa premiestnili do deja príbehov. Stali sme sa stromami, tatom, Lesankou, kamarátkou Oranžankou... Boli sme aj postavami, ktoré rozhodovali o nesprávnosti konania  záporných hrdinov, ktorí ubližovali slabším. Niekedy sa to deje aj v našom svete a preto sme v našich rozhovoroch  hľadali riešenie, aby sme svet okolo nás zmenili, aby bol lepší. Niekedy však musíme začať aj od seba. V interaktívnej rozprávka sme sa snažili vyzdvihnúť medzi nami – spolužiakmi, len tie dobré stránky. Tešili sme sa, keď sme počúvali o sebe od svojich spolužiakov, čo sa im na nás páči. Bolo to príjemné. Vitajte v Lesankove, kde sa príbehy dejú iba a-ko-že. To aby ste sa na nich pobavili všetci.

,,Kniha sú listy papiera s množstvom textu zviazané do zväzku“, povedal by nám odborník. My sme však v knihe videli čosi viac. Predstavovanie novej knihy nám pomohlo rozvíjať našu fantáziu, predstavivosť, nútilo nás premýšľať, rozširovať našu slovnú zásobu. Rozprávka nám dovolila  vžiť sa do úlohy hlavných hrdinov.

Ďakujeme Vám, že sme prežili znovu krásne, zážitkovéčítanie v našej mestskej knižnici.

                                          Žiaci druhého ročníka - ZŠ Nábrežná KNM